קייטרינג לבר מצווה

קייטרינג לבר ובת מצווה

Posted on Posted in Uncategorized

פעם, לפני עידן ה"בת מצווש" החיים היו פשוטים יותר. חגיגת בר מצווה בעבר הסתכמה בעלייה לתורה ולאחריה הוצע כיבוד קל ברחבת בית הכנסת המבוסס על בורקסים ושתייה קלה, בעוד שחגיגת בת המצווה לוותה במסיבה צנועה, לרוב בבית. כיום החלק של העלייה לתורה בבית הכנסת לא השתנה מאוד, אך החגיגה עצמה גדלה לממדים אחרים לגמרי: מסיבות בר מצווה ובת מצווה באולמות אירועים, כמעט בסדר גודל של חתונה, נהפכו לדבר שבשגרה. חגיגה זו נהייתה לאירוע כמעט הכי מרכזי בחייהם של גבר ואישה (אם לא סופרים את אירוע החתונה כמובן) ובאופן רשמי גם האירוע הראשון שלהם כאנשים בוגרים. המשימה להפוך את האירוע למיוחד ביותר נהפכה גם היא לחגיגה בפני עצמה, והאוכל כמוטיב מרכזי, נהפך גם הוא לחלק מהעניין. אז כיצד לבחור את הקייטרינג האידיאלי לאירוע המצוות שלכם?

קייטרינג לבר מצווה

 

כשרות

אירוע המצוות הינו אירוע דתי-יהודי ובהתאם לכך על הקייטרינג להיות כשר. ישנם שני סוגים של כשרות – כשרות רגילה וכשרות מהדרין (המחמירה יותר), והבחירה באחת או אחרת היא לפי הזיקה לדת של האורחים שלכם, כאשר לרוב קייטרינג לבר מצווה, כמו גם קייטרינג לבת מצווה, מודעים לעניין ומציעים גם כשרות רגילה עם אופציה של מספר מנות המיועדות לשומרי כשרות מהדרין. אמנם סוג הכשרות הוא בהחלט החלטה חשובה, אך האם הקייטרינג יהיה חלבי או בשרי – זו ההחלטה החשובה ביותר. קייטרינג חלבי מתאים לרוב לאירועי צהריים קלילים, לרוב בעונות הקיץ, ואילו קייטרינג בשרי יתאים יותר לאירוע חורפי המתקיים בערב. אל תהססו לעשות מעין "קבוצת מיקוד" בעניין ולשאול כמה מאורחיכם את העדפותיהם, זה ייתן לכם אינדיקציה מצוינת לטעמם של האורחים.

 

התפריט

בין אם בחרתם בקייטרינג חלבי או בקייטרינג בשרי, יש להרכיב את התפריט בהתאם לאורחים באירוע. המיוחד באירועי בר ובת מצווה הוא שגילם של האורחים הוא רחב יותר, שכן חתן וכלת האירוע מזמינים את חבריהם ואף את כל בני כיתתם, שהם כאמור, עדיין ילדים, וסביר להניח שגם הטעמים שלהם בהתאם. אך אל נשכח שמרבית הנוכחים באירוע הם משפחה וחברים של ההורים, שהם לרוב בגיל הבוגר עד המבוגר. לכן, כדאי לכלול מנות "מבוגרות" (דג, פילה בקר, סלטים מיוחדים) לצד מנות שילדים יאכלו גם כן לאכול ולאהוב (שניצל, אורז, תפוחי אדמה). ואם אינכם רוצים להגזים עם כמות המנות בתפריט, ניתן לבחור מנות "מבוגרות" ולשנות אותן כדי שגם ילדים יבחרו בהן – הורידו את הדג השלם מהתפריט והחליפו אותו בפילה דג שהוא ידידותי יותר למשתמש, בפינת הקינוחים תעדיפו קינוחי שוקולד עשירים, כי הרי לאהבה לשוקולד אין גיל ובאופן כללי תנסו ללכת על אוכל טעים אך לא מסובך ומתוחכם מדי.

קייטרינג לבת מצווה

 

ההגשה

בהתאם לתוכניות לאירוע עצמו, יש להתאים את צורת ההגשה של הקייטרינג. באירוע שבו מתקיימת גם מסיבה, יש להגיש את הארוחה העיקרית טרם הריקודים, באירוע עם תוכנית אומנותית ארוכה, יש לשקול את "טפטוף" המנות תוך כדי, על מנת שהאורחים לא יהיו חסרי סבלנות לקראת הארוחה. וכמובן – באירוע ארוך, יש להגיש מנות קטנות (מתאבנים / קבלת פנים) טרם הארוחה העיקרית ולפני הטקס עצמו (אם יש כזה). קייטרינג לאירועים, במיוחד קייטרינג לאירועים קטנים, יידע לתת לכם את המענה הנדרש בנושא ההגשה וכדאי להתייעץ איתו בנושא.

 

 אתם מוזמנים לקבוע עוד היום פגישה או להשאיר פרטים ונחזור אליכם בהקדם