קייטרינג כשר

חשיבות הכשרות בקייטרינג

Posted on Posted in Uncategorized

 

כשמדובר בכשרות יהודית, רוב האנשים אינם בקיאים בפרטים הקטנים אלא בעיקר בנושאים המרכזיים כמו הפרדה בין בשר לחלב והאיסור על אכילת חזיר ופירות ים. אך כשמדובר בארוחה לכבוד אירוע מסוים, כמו קייטרינג לחתונה, קייטרינג לחינה, קייטרינג לבר מצווה או באופן כללי קייטרינג לאירועים, רבים מהאנשים דורשים שהמטבח שמבשל את האוכל לאירוע יהיה בעל תעודת כשרות, וזאת ללא קשר אם הם עצמם שומרים כשרות, אלא כדי שאורחיהם יאכלו ויחושו בנוח באירוע. למרות הדעה הרווחת, לא כל עסק שמקפיד על כללי הכשרות יכול לקבל תעודה. הדרישות לקבלת תעודת כשרות הינן מחמירות ומחולקות לשני סוגים.

 

קייטרינג כשר

 

סוגי הכשרות

הגוף האמון על הנפקת תעודות הכשרות עבור בתי עסק במדינת ישראל הוא הרבנות הראשית. הכשרות נחלקות לשני סוגים: מהדרין ולא מהדרין, כאשר ההכשר המחמיר יותר הוא המהדרין. המהדרין היא בעצם כשרות שבה מקפידים יותר על תוספת של פיקוח והשגחה ועל כן רמת הכשרות גבוהה יותר. ישנן הגדרות הלכתיות שבהן יש פרשנויות שונות, שלכל הלכה יש פרשנות מחמירה ופרשנות מקילה, כך שהכשרות למהדרין בעצם מתבססת על ההלכות המחמירות. למשל, בשוק החלב בישראל ישנו חלב הנחלב מחליבות בכל ימות השנה וישנו חלב הנחלב רק בימי חול, הכשרות למהדרין תאשר רק חלב הנחלב בימי חול ולא בשבתות ובחגים, וזאת בניגוד לכשרות הרגילה. ללא קשר לסוג הכשרות, זכאות לתעודת כשרות אינה נמדדת רק באם העסק מקפיד על כללי הכשרות במטבח, אלא גם אם הוא פועל באופן כשר בהתייחס לכלל החוקים במדינת ישראל, ובמיוחד שלא יפעל בשבתות ובחגים.

 

המשגיחים – קווים לדמותם

משגיחי הכשרות, כשמם כן הם, הם בעצם גורמי המקצוע האמונים מטעם הרבנות לפקח ולהשגיח על הכשרות בבית עסק מסוים. מדובר באנשי מקצוע אשר עוברים הסמכה מסודרת בדיני כשרות – שחיטה, הכשרת הבשר, מחלבות, פסח, שמיטה ועוד. לאחר שהם מוסמכים מטעם הרבנות הראשית, הם אמונים על הנפקת תעודות הכשרות וגם על הפיקוח עצמו בבית העסק לאחר הנפקת התעודה, על מנת לוודא שבית העסק ממשיך לשמור כשורה על הדינים.

 

קייטרינג כשר

 

קייטרינג לאירוע – במה לבחור?

אז שאלת השאלות היא בעצם – איזה קייטרינג לבחור לאירוע? עם כשרות מהדרין או רגילה? על חשיבות הכשרות באירוע כבר דיברנו, וכעת צריך רק לבחור את סוג הכשרות. גם אם תבחרו בכשרות שהיא לא מהדרין, הקפידו לוודא שאף אחד מאורחיכם אינו שומר כשרות למהדרין, אם ישנם אורחים כאלו, כיום מרבית חברות הקייטרינג מציעות מנות כשרות למהדרין בנפרד מהתפריט. הקפידו לסגור פינה זו מבעוד מועד, על מנת שאורחיכם לא ירגישו שאין להם מה לאכול באירוע בו הם מתארחים. אם מרבית אורחיכם בעלי צביון דתי המקפיד על כשרות מחמירה, אז אולי כדאי לשקול קייטרינג אשר מגיש רק למהדרין וזאת כדי להקל על כל התהליך.

 

 אתם מוזמנים לקבוע עוד היום פגישה או להשאיר פרטים ונחזור אליכם בהקדם